4 domowe sposoby na pozbycie się grzybicy cewki moczowej

Grzybica cewki moczowej jest zakażeniem grzybiczym, które powoduje ból i uczucie pieczenia w penisie. Grzybica cewki moczowej jest spowodowana przez Candida Albicans, który jest drożdżakiem, który rośnie w pochwie i ustach.

Domowe sposoby leczenia tej infekcji są bardzo proste, nie potrzebujesz żadnego specjalisty, ale wcześniej warto wiedzieć jak rozpoznać tę infekcję i podjąć odpowiednie leczenie.

Aby zdiagnozować tę infekcję należy pobrać próbkę moczu i sprawdzić, czy nie ma w nim rosnącego grzyba. W przypadku mężczyzny lekarz wprowadzi cewnik do penisa i zbierze mocz. W przypadku kobiety lekarz użyje wziernika, aby otworzyć jej pochwę, a następnie zbierze mocz.

Objawy obejmują uczucie pieczenia podczas oddawania moczu, częstą potrzebę oddawania moczu, częste wizyty w toalecie, bolesne oddawanie moczu, ciemnozieloną lub żółtawą wydzielinę z pochwy oraz pieczenie i swędzenie wokół genitaliów.

Niektóre z domowych środków, które pomogą Ci wyleczyć tę infekcję, są podane poniżej:

1. Ocet z cydru jabłkowego

Ocet jabłkowy cydr jest jednym z najbardziej skutecznych środków domowych w leczeniu infekcji candida. Musisz wymieszać 2 łyżki stołowe octu jabłkowego w szklance wody i pić go codziennie.

2. Jogurt

Jogurt jest kolejnym skutecznym środkiem w leczeniu grzybicy cewki moczowej. Musisz dodać łyżeczkę jogurtu w szklance wody i pić ją codziennie.

3. Olej kokosowy

Olej kokosowy jest kolejnym skutecznym domowym środkiem w leczeniu infekcji candida. Musisz zastosować łyżkę oleju kokosowego na penisa i trzymać go przez 10 do 15 minut. Następnie spłukać go ciepłą wodą.

4. Czosnek

Czosnek jest również jednym z najbardziej skutecznych środków domowych w leczeniu grzybicy cewki moczowej. Musisz wyciąć kawałek czosnku i dodać go do swojego zwykłego jedzenia.

Wnioski:

To były jedne z najbardziej skutecznych domowych środków do leczenia grzybicy cewki moczowej. Jeśli cierpisz na tę infekcję to radziłbym Ci wypróbować jeden lub dwa z wyżej wymienionych domowych sposobów na pozbycie się tej infekcji.