10 wskazówek jak czyścić zęby w domu

Posiadanie zdrowych zębów jest koniecznością w tym XXI wieku, ponieważ bez zdrowych i czystych ust, będzie naprawdę trudno jeść cokolwiek. Ale pomimo dostępności zaawansowanych technologicznie urządzeń, takich jak aparaty ortodontyczne, protezy i produkty do higieny jamy ustnej, nadal liczba osób, które myją zęby codziennie jest bardzo mało.

W rzeczywistości nie jest konieczne, aby myć zęby rano. Można to zrobić wieczorem. Tak więc, jeśli chcesz zachować czyste zęby i dziąsła, musisz praktykować te 10 najlepszych wskazówek dotyczących czyszczenia zębów.

Szczotkuj zęby

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest szczotkowanie zębów. Powinieneś używać szczoteczki do zębów i myć zęby raz lub dwa razy dziennie. Istnieją dwie metody szczotkowania zębów; jedna to ręczna, a druga to elektryczna.

Szczoteczka manualna

Aby umyć zęby ręcznie, należy trzymać szczoteczkę i myć zęby powoli i delikatnie. Główka szczoteczki powinna stykać się z linią dziąseł.

Szczoteczka elektryczna

W tej metodzie szczoteczka będzie wibrować i masować zęby i dziąsła. Nie musisz trzymać szczoteczki. Możesz używać tej, ponieważ będzie masować zęby.

Płucz usta

Po wyszczotkowaniu zębów, należy umyć usta. Możesz użyć nici dentystycznej lub płynu do płukania ust. Nigdy jednak nie używaj szczoteczki do zębów, ponieważ uszkodzi ona dziąsła.

Używaj miękkiej szczoteczki do zębów

Musisz używać miękkiej szczoteczki do zębów, ponieważ nie uszkodzi ona Twoich zębów. Miękka szczoteczka usunie bakterie z jamy ustnej.

Wytrzyj język

Twój język jest jedną z najbardziej zaniedbanych części ciała. Powinieneś go regularnie wycierać, ponieważ jest on źródłem szkodliwych bakterii i zarazków.

Unikaj palenia

Jeśli palisz, to powinieneś rzucić palenie. Palenie może zaszkodzić Twoim zębom i dziąsłom.

Pij dużo wody

Woda jest najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowych zębów i dziąseł, ponieważ usuwa toksyny z organizmu.

Unikaj słodzonych napojów

Należy unikać słodkich napojów, takich jak cola, słodzona herbata i inne śmieciowe jedzenie, ponieważ zawierają one dużą ilość cukru.

Używaj płynu do płukania ust

Możesz używać płynu do płukania ust, aby zachować świeżość i czystość jamy ustnej. Pozwoli to zachować świeży oddech i zabije bakterie, które mogą być obecne w ustach.

Wnioski:

Są to najlepsze wskazówki dotyczące czyszczenia zębów w domu. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego artykułu, nie krępuj się zapytać w polu komentarza.