Podstawowe informacje
Bio:
Biolinea - wegańskie kosmetyki naturalne


Drzewa oliwne, cyprysy i winorośl to najbardziej popularne rośliny w toskańskim krajobrazie.

Malownicze wzgórza i proste, kamienne domy, gaje oliwne i winnice, tak reprezentatywne dla toskańskiego rolnictwa, są dowodem wyjątkowej równowagi i harmonii pomiędzy naturą, a tym, co zostało wytworzone przez człowieka.


Biolinea powstała z myślą o klientach poszukujących wysokiej jakości ekologicznych kosmetyków do makijażu oraz pielęgnacji ciała, twarzy, włosów i dłoni.


Ekologiczny styl życia i naturalne piękno przyrody zawsze miało dla mnie ogromne znaczenie. Prasa ciągle zalewa nas informacjami o szkodliwości substancji zawartych w kosmetykach tradycyjnych. Od dawna na świecie i w Polsce obserwuje się silny trend w zapotrzebowaniu na kosmetyki naturalne i organiczne stworzone z naturalnych składników pochodzących z ekologicznych upraw.

Często szukamy kosmetyków ze sprawdzonych źródeł, bez szkodliwych substancji i będących znacznie łagodniejszymi dla skóry. Wiele osób stosujących nasze kosmetyki naturalne ma bardzo wrażliwą skórę i skłonności do alergii czy podrażnień.

Łącząc stale rosnące zapotrzebowanie na kosmetyki ekologiczne z moim wartościami i przekonaniami zrodził się pomysł na Biolinea, która oferuje kosmetyki wytwarzane w zgodzie z naturą. Bardzo starannie dobieram kosmetyki, aby móc zaoferować towar najwyższej jakości. Jakości, na którą zasługuje każdy z nas.

Podróżując po słonecznej Italii wielokrotnie miałam okazję spędzić wiele czasu w Toskanii chłonąc jej magiczny klimat. Toskania urzekła mnie swoim cudownym krajobrazem i wyjątkowymi ludźmi, których tam spotykam. Malownicze wzgórza, proste kamienne domy, rozciągające się po horyzont gaje oliwne i winnice są dowodem wyjątkowej równowagi i harmonii pomiędzy naturą, a tym co zostało wytworzone przez człowieka.

To właśnie z Toskanii pochodzą kosmetyki naturalne Idea Toscana i Biofficina Toscana.


Idea Toscana powstała w 2002 roku w sercu Toskanii. W ofercie znajdziesz certyfikowaną przez Natrue i Bio Agri Cert, linię kosmetyków organicznych Prima Spremitura Bio do pielęgnacji twarzy, linię Prima Spremitura Natural Body Care przeznaczoną do pielęgnacji ciała, dłoni i włosów oraz serię Prima Fioritura na bazie organicznych olejków z róży demasceńskiej i Centifolia oraz ekstraktów z dzikiej róży. Idea Toscana to kosmetyki stworzone na bazie organicznej oliwy z oliwek Extra Virgin sygnowanej certyfikatem „Toscano IGP Extra Virgin Olive Oil”. Składniki użyte do wytworzenia kosmetyków pochodzą z kontrolowanych ekologicznych upraw a gotowe kosmetyki zostały przetestowane dermatologicznie aby zmniejszyć ryzyko nietolerancji i wystąpienia alergii. Idea Toscana to także świece zapachowe, zapachy z patyczkami do domu oraz akcesoria użytkowe.


Biofficina Toscana to kosmetyki naturalne, które spełniają rygorystyczne wymagania ICEA i nie zawierają parabenów, PEG, SLS/SLES, wazeliny, parafiny, silikonów oraz sztucznych barwników i aromatów. Surowce, z których są wytwarzane pochodzą z lokalnych, organicznych i ekologicznych upraw w Toskanii. Rośliny, z których pochodzą ekstrakty są uprawiane metodą biodynamiczną, która łączy w sobie uwagę i troskę o ekologiczność upraw, szacunek dla ziemi oraz podążanie za jej naturalnymi cyklami. W moim sklepie oferuje trzy linie produktowe: Linea Bimbi – kosmetyki naturalne dla dzieci, Linea Adulti – linia kosmetyków przeznaczona dla dorosłych oraz Linea Casa – świece zapachowe i zapachy z patyczkami dla domu.


Pod koniec 2018 roku wprowadziłam do oferty certyfikowane przez AIAB, wegański kosmetyki naturalne Alkemilla Eco Bio Cosmetic z Apulii. W portfolio Alkemilla znajdziesz kosmetyki naturalne do makijażu: cienie do powiek, mineralne pudry, róże i podkłady oraz szminki do ust, błyszczyki i kredki do oczu. Alkemilla to także bogaty wybór kosmetyków naturalnych do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów oraz specjalistycznych kosmetyków antycellulitowych i przeciw rozstępom. Dodatkowo Alkemilla zaopatruje nas w zapachy z patyczkami, olejki eteryczne oraz oleje kosmetyczne.

Ale Biolinea to nie tylko włoskie kosmetyki naturalne. Znajdziesz również polskie kosmetyki naturalne firmy Polny Warkocz stworzone z miłości do natury i pasji do zdrowego, ekologicznego i nieprzepełnionego chemią życia. Kosmetyki Polny Warkocz są w pełni naturalne, wytworzone na bazie ekstraktów i wyciągów roślinnych pochodzących z ekologicznych upraw oraz olejów tłoczonych na zimno i witamin w czystej postaci. Kosmetyki są w pełni bezpieczne dla skóry i kondycji organizmu a składniki w nich zawarte sprawiają, że są hipoalergiczne i nie powodują podrażnień, wysypek czy reakcji alergicznych.

W ofercie znajdziesz również świetne kosmetyki naturalne do makijażu i pielęgnacji ciała, twarzy, włosów i dłoni w bardzo przystępnych cenach francuskiej marki Avril Beaute certyfikowanej przez EcoCert.

Nasza propozycja to również dyfuzory ultradźwiękowe, zapachy z patyczkami do domu, olejki eteryczne, świece zapachowe oraz fantastyczne zestawy kosmetyków naturalnych a także akcesoria kosmetyczne.

Z czasem oferta mojego sklepu będzie się powiększać o kolejnych producentów kosmetyków naturalnych. Już teraz mam pomysły na wprowadzenie nowych jeszcze nie znanych szerszemu gronu w Polsce włoskich kosmetyków. Tak więc zapraszam do sprawdzania na bieżąco oferty.

Informacje dla vegan !

Idea Toscana - kosmetyki dla wegan
Alkemilla - kosmetyki dla vegan
Biofficina Toscana - część kosmetyków zawiera wosk pszczeli, na poszczególnych produktach są oznaczenia dla vegan
Avril Beaute - część kosmetyków zawiera wosk pszczeli, produkty dla vegan są oznaczone w opisie

Nasze kosmetyki nie były testowane na zwierzętach.
Produkty:
Nie udało się załadować treści podpowiedzi.